Friday, March 29, 2013

list


 

işler biraz karıştı...


İçimizdeki Şeytan

Buraya yazmak istediğim paragraflar dolusu şey var. Ne boş...
Kitabı dün gece bitirdim. Zaten pek olası görünmeyen, olacak olsa bile beni üzeceğinden emin olduğum bir ilişkinin kenarında oturuyordum. Üzerine de bu kitabı okudum.
Bitti.

Monday, March 25, 2013

haftasonu tahmin oranları

Cuma akşamı, G. ile buluştuk. Kader bizi aynı zamanda aynı kampüste olmamıza rağmen Almanya'da değil de Türkiye'de karşılaştırdı. Daha tanışmadan G'nin dünya tatlısı bir kız olduğunu hissetmiştim. Sakin sakin konuşan, akıllı, bilgili, anında sevdiğim biri ile tanışmış oldum böylece.
G.'den ayrıldığımda Z.'nin her zaman gittiği viking barına gittim. Barda M. vardı. M.'nin iyi ve kibar biri olduğu ama benden pek hoşlanmadığını hissettim. Yine de M. ile de sonunda tanışmış olduk.
Cumartesi günü boğazda birbirinin aynı gibi gelmeye başlayan teknelere giderken, bugün boğazımı şişirecek soğuk algınlığıyla tanıştım sanırım.

Pazar günü Toto'nun fotoğraflarıyla ilgilenirken yanımıza V. geldi, V.'nin en az 10 yaş genç gösterdiğini anladım ve onun da çok neşeli ve iyi biri olduğunu düşündüm, onunla da böylece tanıştık.
Toto'dan ayrıldığımda M. ile yeniden buluştuk, akşam da biraz daha konuşunca,  M.'nin sandığım kadar kibar ve iyi olmadığını, ve galiba benden hoşlandığını anladım. 

Akşam teyzeme gittiğimde, önceden tahmin ettiğim gibi Ş.'nin ona zorluk çıkaracağını öğrendim.
5'te 4'ünü bildiğim tahmin oranlarımla karşındayım blog.

Saturday, March 23, 2013

biz ayrı dünyaların insanlarıyız ya da upside down


daha az aşk daha fazla yer çekimi !

Mis gibi fizik kanunlu, iki dünyayı aşk hikayesiyle ne hale getirmişler ya :/ İki dünya arasındaki o yerçekimi ilişkisini o kadar güzel anlatmışlar ki, bununla ilgili detayları (kadeh örneğinde olduğu gibi) daha fazla görmek isterdim, doyamadım resmen. Filmin renkleri ve atmosferi de çok iyiydi. Bazı sahnelerde yer çekimi yüzünden başım döndü, izlerken zorlandım. Gerçeklik algılarıyla oynayan çok güzel bir filmdi. Keşke aşka daha az yer verselerdi. Tamamen bilim kurgu olsaydı. Ayrıca Kirsten Dunst sen ne tatlı bi yaratıksın ^x^

Saturday, March 09, 2013

Vulgaris Magistralis

Ben erkeğin Mamuta binenini, yanardağ ateşinde yemek yapanını, evcil hayvan olarak dinozor besleyenini, bir de mütemadiyen böğürenini severim

https://www.youtube.com/watch?v=reOLeLX0Q9U

Friday, March 08, 2013

8 mart

Çalışmaya dalmıştım, birden saatin 20:30 olduğunu gördüm ve çabucak yan sınıfa gittim: Herkes çıkmış. Karanlık koridorda geri dönerken anladım. Tek ben kalmıştım ve o ürkütücü yolda ve köprünün altında tek başıma yürümek zorunda kalacaktım. Çabucak toparlanırken keşke en son çıkan çocuklarla gitseydim diye düşündüm. Sonra birden aklıma bişey geldi: Bugün Dünya Kadınlar Günü, belki bişey olmaz !

Thursday, March 07, 2013

Surname 2010

Alis Harikalar Diyarında'yı bildin mi blog? Alis sen oluyorsun. Harikalar Diyarı da İstanbul. Metin zayıf ama hepimiz deliriyoruz bir yerde o yüzden önemi yok.
Ben bu oyunu çok sevdim !

Saturday, March 02, 2013

why did you come back ?

Gandalf: Well, why does it matter? He's back!
Thorin Oakenshield: It matters. I want to know - why did you come back?
Bilbo Baggins: Look, I know you doubt me, I know you always have. And you're right... I often think of Bag End. I miss my books, and my armchair, and my garden. See, that's where I belong, that's home. That's why I came back... 'cause you don't have one, a home. It was taken from you. But I will help you take it back if I can.