Saturday, August 30, 2014

Zafer Bizim!

Zafer Bizim! miş, bir zamanlar...
Bugün 30 Ağustos Zafer bayramı. Düşünüyorum da, Zafer bayramı kutlamak harika bir şey. Biz bir şey için savaştık, çaba gösterdik ve de kazandık. Şimdi de bunu kutlayacağız! Süper! Amaa.. bu kutladığımız şeyin üzerinden 90 sene geçmişse ve hep aşağı doğru ivme kazandığımızı düşünüyorsak, bizim kutlayacak (ve belki biraz abartacak) yeni şeylere ihtiyacımız var. Hem de çok!
Düşünüyorum da, bizim zafer tarihimizi güncellememiz gerekiyor. Diyeceksin ki blog, ulan uluslararası arenada zafer elde edebildiğimiz bir alan mı var (en çok çay içme ve ekmek tüketme bizde diye biliyorum ama bunları kutlayabileceğimizden emin değilim) bu yüzden de, ulusal olarak bizi heyecanlandıran küçük zaferlerimizi her sene kutlamalıyız bence. Örneğin Dünya Kupası maçları. Anneler bile izliyor maçları o derece. Futboldan hiç anlamam ve pek de hazzetmem ama Türkiye'nin maçı varsa bakalım kazanacak mıyız diye ben bile haberlere göz atarım, ki zaten kazanırsak yer gök ve sağır sultan dahi duyar (işte bahsettiğim kutlama ruhu bu) ama bu tarz şeyleri de çok nadiren kazandığımız için, geçen senenin dünya kupasını nasıl da kazanmıştık vuuhuuu diye bir kutlama yapabiliriz. 
Kötü olayları yıl dönümlerinde hep anarız (depremler, facialar, vs.) neden iyi olayları da anmıyoruz? Mesela Cannes'da ödül aldık. NBC'ı sev, sevme, ama öyle ama böyle.. Bunu hesaplayacak durumda değilsinki, başka bir zaferin yok çünkü. Kutlayalım bunu her sene. Zafer bayramından sonra hiç mi bişey kazanamadık ya? Kutlayalım, güncelleyelim başarıları biraz. 

No comments: