Monday, May 06, 2013

Haydi Çalkala

Bugün Disney Channel'da tesadüfen bir program izledim. "Shake It Up" ya da muhteşem Türkçe çevirisiyle: "Haydi Çalkala"... Anladığım kadarıyla ortaokula giden iki kız arkadaş var dizide, kızların giyimleri, gece yarısından sonra sahneye çıkacak parti kızları gibi. Makyajları için söylenebilecek en hafif şey, Asya ülkelerinde küçük yaşta fuhuşa zorlanan çocukların, o çocuksu yüzlerindeki, oraya ait olmayan boyalar topluluğu..
Dizinin başrolündeki kız, kitap okuyan arkadaşına: "işte bu yüzden kitap okumuyorum, senin gibi gerçeklikten uzaklaşmamak için", diyor.
Yine başka bir yerde, kitap okuyan arkadaşı "herşey aynı kitaptaki gibi, çok romantik" diyor. Kız da, "hayır, asıl sen aynı kitap gibisin, sıkıcıııı", diyor.
Kütüphane görevlisi var, evde kalmış, hafif manyak, saçlarıın heryerine kalemler sıkıştırılmış, kötü giyinmiş ve komik bir makyaj yapmış..
Kitap okuyan arkadaş da Pride and Prejudice'ı okuyor. Sürekli saçma romantik hayaller peşinde. Bu kitabı saçma romantik hayallerle okuyan kişi, kitaptan bi bok anlamamış demektir zaten -_-
Disney Channel ne düşünerek böyle bi program hazırlamış bilmiyorum ama izlediklerim benim hoşuma gitmedi... 

No comments: