Wednesday, December 05, 2012

Sisters Kardeşler


Kitabı henüz okumaya başlamadan önce şöyle düşünüyordum; vahşi batıda hayatta kalmaya çalışan iki KIZ KARDEŞ. Neden dünya üzerinde başka soy ad kalmamış gibi, "Sisters" soyadını vermiş ki yazar?? Gene Domingo Yayınevi editörleri Sisters Kardeşler demişler adına, yoksa orjinal adı Sisters (hemen Penelope Cruzlu ve göğüs dekolteli saçma western filmlerine mi bağlayalım?)
Ayrıca, isim bu kadar şaibeliyken neden giydikleri pardesü, elbiseyle karıştırılacak iki siluet koyarsınız kapağa?? (Kapak tasarımı gayet güzel, o ayrı)
Kitabın ilk bölümleri bunları düşünerek geçti, yine de beni farklı bi dünyaya, farklı bir döneme, farklı bir ülkeye başarıyla götüren ve o yol hikayesinin içine de güzelce çekebilmiş olduğu için başta uyuz olduğum yazarı sonradan sevdim.
Eli, kitapta sempatik bulacağınız ve yakınlık kuracağınız karakter olarak çalışılmış, abisi ise kızların efendi adam yerine tercih ettikleri piçlerin vahşi batı versiyonu gibi biri.
Altına hücum, insanlar, ölümler, hayatlar, duygular, saçmalıklar, para, hepsi çok iyiydi de, kitabın sonunda aradığım vahşi batı hikayesi sonunu bulamadım.

No comments: