Wednesday, August 17, 2011

Maymunlar Cehennemi Başlangıç ya da Örneklerle Açıklamalı Halk Devrimi

M. demişti ki, çılgın bilimadamlarınca insanlığın yararı için hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin kötüye gitmesi ve ortaya çıkan yaratıkların dünyayı ele geçirmesi konulu filmlerden bıktım artık.
İşte bir yenilik, dünyayı ele geçirmiyorlar, sadece özgürlüklerini istiyorlar, ormanlarına geri dönmek istiyorlar, end of the story (değil tabii ki ama yine de yani)
Ben beğenerek izlediğim bu filmde ne mi gördüm?

Örnekli, Konu Anlatımlı, Ayrıntılı Açıklamalı Halk Devrimi Planlaması;
1- Farkına var; şimdiye kadar bir şekilde mutlu mesut geçirdiğin günlerin olmuş olabilir ama aslında sen ve tüm toplumun ne alemde, bu rüyadan bir uyan, gerçekliğin sert duvarına çarp, olan bitenin farkına var
2- Güçlerinizi Birleştirin; yalnızken ya da birbirinizle didişirken bir yere varamayacağınızı anlayıp birlik olun
3- Eğitim Alın; aptal olmayın (bunu bir kutu gazla halledemiyoruz ne yazık ki, saygın hocalar, iyi okullar, kitapların başında geçirilecek geceler)
4- İletişimin Önemini Anlayın, aynı dilden konuşmak, anlaşabilmek, karşındakini dinleyebilmek, ne dediğini anlayabilmek, trollere geçit vermemek
5- Bir Planınız Olsun; e yani..
6- Gereksiz Şiddetten Kaçının; güç ve fırsat elinize geçince, o korkunç dediğiniz insanlara dönüşmemelisiniz hemen değil mi?
7- Daha Cazip Görünen Teklifler İçin Grubunuzu Satmayın; net
8- İstediklerinizi Alınca Açgözlülük Yapmayın; Aabi madem ha deyince ormanı ele geçirdik, şehri niye almıyoruz, demeyin, amacınıza sadık kalın, başedemeyeceğiniz savaşlara girmeyin.

Yeni devriminiz hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Filme de fırsatınız olursa gidin.

No comments: